Filtrowanie
Cena
filtruj
Płeć
Marka
Kształt
Szerokość szkła
Szerokość mostka
Materiał
Polaryzacja
Powłoka lustrzana

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban AVIATOR

Okulary przeciwsłoneczne z serii Aviator to czołowy model marki Ray-Ban®, pierwotnie zaprojektowany dla amerykańskich pilotów wojskowych, a jego historia sięga 1937 roku. Do ich powstania przyczynił się generał Generał John MacCready, który to poprosił o stworzenie okularów na potrzeby lotnictwa wojskowego Stanów Zjednoczonych. To właśnie z tej historii Aviator'y wzięły swoją nazwę potoczną, którą określa się kształt tego typu okularów, mianowicie "Pilotki".

Okulary Ray-Ban® Aviator zyskały ogromną popularność i rzeszę fanów na całym świecie, stając się flagowym modelem marki.
Dobre okulary są inwestycją na lata. Odpowiednio dobrane do kształtu twarzy i stylu życia potrafią nadać naszej stylizacji charakteru. Warto jednak wybrać takie, które nie tylko będą solidnie wykonane i ładne. Muszą przede wszystkim spełniać swoją podstawową rolę - chronić nasz wzrok.

Połączenie funkcjonalności i estetyki znajdziemy w okularach Ray-Ban® Aviator. Klasyczne awiatorki zostały stworzone tak, by chronić oczy pilotów, jednocześnie zachowując doskonałą przejrzystość widzenia. Początkowo były zarezerwowane tylko dla nich, jednak wzór tak się spodobał, że wkrótce każdy mógł je kupić. Nie ma na świecie okularów bardziej kultowych niż okulary Ray-Ban® Aviator!

Marka Ray Ban oferuje obecnie wiele wariantów ponadczasowego wzoru awiatorek. Różnią się kolorem, wielkością i detalami, dzięki czemu każdy może dopasować coś do siebie. Dostępne są zarówno odcienie bardziej stonowane - czarny i brązowy, jak i fantazyjne: czerwony, pomarańczowy, zielony czy niebieski. Możemy też wybrać szkła z modną ostatnio powłoką lustrzaną lub bez. Każdy model posiada filtr UV. Dodatkowo warto zdecydować się na wersję z polaryzacją - zapewni nam ona lepsze widzenie bez konieczności „mrużenia oczu” podczas dużej ekspozycji na słońcu. Dawniej były kojarzone z modą typowo męską. Dziś są coraz częściej wybierane przez kobiety. Uniwersalne, pasują do eleganckich, ale też swobodnych stylizacji. Okulary Ray Ban Aviator to klasyka i wyjątkowość w jednym.