Szkła korekcyjne

W naszej ofercie proponujemy również profesjonalny montaż szkieł korekcyjnych w naszym nowoczesnym laboratorium optycznym.

Ceny podane w poniższej tabeli mają charakter orientacyjny. Aby uzyskać wycenę szkieł korekcyjnych zachęcamy do kontaktu mailowego - przygotujemy dla Ciebie konkretną ofertę - sklep@rajsoczewek.pl.

Cennik szkieł korekcyjnych: cena za komplet szkieł z wliczoną usługą montażu, ceny brutto.

  IDEAL MAX BLUE UV IDEAL MAX UV MYSTIC MAX IDEAL UV SZMARAGD UV

SZMARAGD

(UTWARDZENIE + ANTYREFLEKS)

TOPAZ

(UTWARDZENIE)

BEZ POWŁOK
CENA 560 500 560 420 380 BRAK 300 BRAK


Więcej informacji o powłokach...

 

Szkła Polskiego producenta JZO (dawniej - Jeleniogórskie Zakłady Optyczne)
Rodzaj szkieł: IZOPLAST 150 M
Materiał: CR 39 - soczewki organiczne
Średnica szkła: Φ 60, 65, 70, 75 MM

Dodatkowo istnieje możliwość barwienia soczewek, dzięki czemu można zastąpić je standardowymi szkłami w okularach przeciwsłonecznych i cieszyć się zarazem korekcją wzroku, nie rezygnując przy tym z ochrony przed słońcem.

Do cen powyżej należy doliczyć:

60 zł za barwienie z modeli proponowanych przez producenta
110 zł za barwienie "na życzenie klienta" - producent barwi szkło na wzór nadesłanych przez nas szkieł, najczęściej tych oryginalnie zamontowanych w okularach przeciwsłonecznych;

Więcej informacji o ochronie przed słońcem...

Czas oczekiwania na gotowe okulary korekcyjne, zależy od dostępności danej oprawy, wybranego szkła, itp. Część opraw i szkieł posiadamy na stanie, ale może się zdarzyć, iż towar będzie na zamówienie, dlatego też czas realizacji jest indywidualny dla każdego zamówienia.

W przypadku gotowego wyrobu (oprawki + szkła) istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na pozycję "okulary korekcyjne", która potrzebna jest w celu uzyskania refundacji na okulary korekcyjne przez pracodawcę.


Wyrób medyczny wykonany na zamówienie "Okulary korekcyjne PL/CA 0102370” oraz pozostałe wyroby medyczne sprzedawane w salonie optycznym - nie podlegają zwrotowi.

Podstawa prawna: art. 96 ust. 5 i 6 Ustawy z dnia 6.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (tekst ujednolicony: DZ. U. Nr 53, poz. 533 z 2004 r., z późniejszymi zmianami).


Soczewki organiczne - lżejsze, bezpieczniejsze, o konkurencyjnych cenach. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji organicznych soczewek okularowych jest żywica poliestrowa CR-39 (Columbian Resin - "żywica kolumbijska").

Nazwa pochodzi stąd, że jest to 39 formuła termoutwardzalnego tworzywa wykonana w projekcie "the Columbia Resins". Podstawy chemiczne budowy i wytwarzania CR-39 wydają się znacznie bardziej skomplikowane, niż jest to w przypadku szkła. Związek CR-39 należy do grupy żywic poliestrowych.

Jego zalety zostały pierwotnie dostrzeżone i wykorzystane w trakcie II Wojny Światowej, gdzie wykorzystano go do produkcji szyb samolotowych. Dopiero w latach 50-tych XX wieku zauważono, iż właściwości tego monomeru mogą znaleźć szerokie zastosowanie przy produkcji soczewek korekcyjnych.

Dzięki 50% mniejszej masie od szkła optycznego oraz większej odporności szybko pozyskał popularność wśród producentów, optyków i użytkowników okularów.

Źródło: https://okularo.blox.pl