Szukaj
Kontakt
Ulubione
Moje konto
Koszyk >
W naszej ofercie proponujemy również profesjonalny montaż szkieł korekcyjnych w naszym nowoczesnym laboratorium optycznym.
Ceny podane w poniższej tabeli mają charakter orientacyjny. Aby uzyskać wycenę szkieł korekcyjnych zachęcamy do kontaktu mailowego - przygotujemy dla Ciebie konkretną ofertę - sklep@rajsoczewek.pl.
Cennik szkieł korekcyjnych: cena za komplet szkieł z wliczoną usługą montażu, ceny brutto.
SZMARAGD
(UTWARDZENIE + ANTYREFLEKS)
TOPAZ
(UTWARDZENIE)
Więcej informacji o powłokach...
Szkła Polskiego producenta JZO (dawniej - Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) Rodzaj szkieł: IZOPLAST 150 M Materiał: CR 39 - soczewki organiczne Średnica szkła: Φ 60, 65, 70, 75 MM
Dodatkowo istnieje możliwość barwienia soczewek, dzięki czemu można zastąpić je standardowymi szkłami w okularach przeciwsłonecznych i cieszyć się zarazem korekcją wzroku, nie rezygnując przy tym z ochrony przed słońcem.
Do cen powyżej należy doliczyć:
60 zł za barwienie z modeli proponowanych przez producenta 110 zł za barwienie "na życzenie klienta" - producent barwi szkło na wzór nadesłanych przez nas szkieł, najczęściej tych oryginalnie zamontowanych w okularach przeciwsłonecznych;
Więcej informacji o ochronie przed słońcem...
Czas oczekiwania na gotowe okulary korekcyjne, zależy od dostępności danej oprawy, wybranego szkła, itp. Część opraw i szkieł posiadamy na stanie, ale może się zdarzyć, iż towar będzie na zamówienie, dlatego też czas realizacji jest indywidualny dla każdego zamówienia.
W przypadku gotowego wyrobu (oprawki + szkła) istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na pozycję "okulary korekcyjne", która potrzebna jest w celu uzyskania refundacji na okulary korekcyjne przez pracodawcę.
Wyrób medyczny wykonany na zamówienie "Okulary korekcyjne PL/CA 0102370” oraz pozostałe wyroby medyczne sprzedawane w salonie optycznym - nie podlegają zwrotowi.
Podstawa prawna: art. 96 ust. 5 i 6 Ustawy z dnia 6.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (tekst ujednolicony: DZ. U. Nr 53, poz. 533 z 2004 r., z późniejszymi zmianami).
Soczewki organiczne - lżejsze, bezpieczniejsze, o konkurencyjnych cenach. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji organicznych soczewek okularowych jest żywica poliestrowa CR-39 (Columbian Resin - "żywica kolumbijska").
Nazwa pochodzi stąd, że jest to 39 formuła termoutwardzalnego tworzywa wykonana w projekcie "the Columbia Resins". Podstawy chemiczne budowy i wytwarzania CR-39 wydają się znacznie bardziej skomplikowane, niż jest to w przypadku szkła. Związek CR-39 należy do grupy żywic poliestrowych.
Jego zalety zostały pierwotnie dostrzeżone i wykorzystane w trakcie II Wojny Światowej, gdzie wykorzystano go do produkcji szyb samolotowych. Dopiero w latach 50-tych XX wieku zauważono, iż właściwości tego monomeru mogą znaleźć szerokie zastosowanie przy produkcji soczewek korekcyjnych.
Dzięki 50% mniejszej masie od szkła optycznego oraz większej odporności szybko pozyskał popularność wśród producentów, optyków i użytkowników okularów.
Źródło: https://okularo.blox.pl