Zima i ochrona oczu. Co nosić na oczach, by było wygodnie i bezpiecznie.

         

 

         

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

Zimą oczy wymagają szczególnej ochrony. Gdy mróz, śnieg i chłód, a w pomieszczeniach powietrze staje się wyjątkowo suche, oczy narażone są na naprawdę trudne warunki. Jak prawidłowo zadbać o ich kondycję?

 

Co dla oczu w zimie jest lepsze? Okulary korekcyjne czy soczewki?

Wśród osób, których wzrok wymaga odpowiedniej korekcji znaleźć można zarówno zwolenników, jak i przeciwników okularów oraz soczewek. W większości jednak są to subiektywne oceny związane z wcześniejszymi doświadczeniami czy lękiem.

Pomimo że każde dla każdego z rozwiązań wskazać można liczne plusy i minusy, to obiektywnie soczewki wydają się być rozwiązaniem lepszym, zapewniającym użytkownikom maksymalną wygodę i komfort. Soczewki od https://www.rajsoczewek.pl/2023 doskonale sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych, a używanie ich zimą jest nie tylko praktyczne, ale również bezpieczne.

Dodatkowo konstrukcja i sposób użytkowania soczewek sprawiają, że nie spadną one tak, jak mogłoby to się przydarzyć z okularami. Zimą łatwo o poślizgnięcie czy upadek, podczas którego okulary mogą się uszkodzić.

Dlaczego soczewki są lepszym wyborem w zimie?

Korekcja wzroku wymaga sumienności i stałego korzystania z odpowiednio dobranych okularów lub soczewek. Niestety, te pierwsze zimą potrafią przysporzyć sporo problemów, o czym wie każdy użytkownik. Najwięcej problemów pojawia się przy zmianie temperatury z zimnej na ciepłą. Wejście do sklepu, szkoły lub innego obiektu skutkuje zaparowanymi szkłami i ograniczonym widzeniem przez kilka minut.

Drugim problemem, z jakim zmagają się użytkownicy okularów to opady - śniegu lub deszczu. Krople deszczu lub płatki śniegu osiadają na powierzchni okularów ograniczając pole widzenia. Dlatego też wiele osób, borykając się z codziennymi trudnościami decyduje się zamienić okulary na soczewki.

Modele silikonowo-hydrożelowe oraz o wysokim stopniu uwodnienia pozwalają zadbać o właściwie nawilżenie oka. Zimą, gdy powietrze często jest zbyt suche, wiele osób skarży się na problemy z przesuszonymi śluzówkami. Dobór dobrej jakości soczewek pozwala nawilżyć gałkę oczną, redukując nieprzyjemne dolegliwości, takie jak pieczenie, ból czy swędzenie.

Sporty zimowe a soczewki kontaktowe?

Komfort korzystania z soczewek z całą pewnością docenią również miłośnicy sportów zimowych. Jazda na nartach czy snowboardzie, łyżwy, sanki - to aktywności, w których soczewki zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Okulary mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Wystarczy jeden niefortunny upadek. W przypadku soczewek nie ma takiego ryzyka. Dodatkowo - okulary nie zmieszczą się pod goglami, a wiele osób nie wyobraża sobie jazdy bez odpowiedniego wyposażenia. Rezygnacja z odpowiedniej korekcji na rzecz gogli nie jest rozsądnym pomysłem, bo trzeba pamiętać, że wpływa niekorzystnie na bezpieczeństwo nie tylko danej osoby, ale wszystkich ludzi znajdujących się na stoku.

Na co należy zwrócić uwagę podczas noszenia soczewek kontaktowych zimą?

Miłośnicy soczewek kontaktowych powinni pamiętać o właściwej ochronie. Soczewki nie zamarzają, ponieważ są stale ogrzewane przez rogówkę. Trzeba pamiętać, że noszenie soczewek przez długi czas na mrozie, a następnie wejście do ciepłego pomieszczenia może powodować lekki dyskomfort. Jest to spowodowane przesuszeniem, dlatego warto zaopatrzyć się w krople nawilżające do oczu.

Ochrona oczu i ich okolic w zimie

Zimą szczególnie ważna jest ochrona oczu i ich okolic. Wśród najważniejszych wytycznych wymienia się ochronę przed przesuszeniem oraz promieniowaniem słonecznym. Mróz oraz suche, ogrzewane pomieszczenia powodują dyskomfort, z którym łatwo można sobie poradzić stosując odpowiednie krople nawilżające. Drugim zagrożeniem jest promieniowanie UV. I choć wiele osób ma świadomość, jak ważna jest ochrona wzroku, to większą uwagę przywiązują do tematu latem.

Okulary przeciwsłoneczne w zimie. Jakie technologie nam pomogą w ochronie oczu zimą?

Warto wiedzieć, że zimą zagrożenie jest jeszcze większe, ponieważ promieniowanie słoneczne odbija się od śniegu i lodu. Brak należytej ochrony doprowadzić może nawet do tzw. ślepoty śniegowej. Najczęściej jednak pojawić się może ból, pieczenie oraz intensywne łzawienie oczu.

Okulary przeciwsłoneczne Oakley z technologią prizm

Dobrej jakości okulary pozwalają skutecznie chronić oczy dzięki specjalnie opracowanym soczewkom. Jednym z rozwiązań jest technologia prizm, dzięki której wzrok łatwiej dostosowuje się do różnych warunków atmosferycznych. Rozwiązanie stosowane jest m.in. w goglach narciarskich, a także okularach przeciwsłonecznych. Prizm to przykład soczewek kontrastowych, które pozwalają precyzyjnie dostroić kolorystykę, co jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla oczu.

Okulary Ray-Ban z polaryzacją do jazdy samochodem

Polaryzacja w okularach jest filtrem, którego zadaniem jest blokowanie światła poziomego, które odbija się od gładkich powierzchni. Różnicę widać szczególnie w przypadku wody lub drogi. Filtrowanie świateł poziomych i fakt, że widoczne będą tylko światła pionowe sprawia, że można zapomnieć o niedogodnościach, jakie niosą ze sobą refleksy i odblaski. Dodatkowym atutem jest fakt, że poprawia się również kontrast kolorów. Lepsze nasycenie barw sprawia, że komfort widzenia podczas jazdy jest dużo większy.

Okulary solano do sportów i do jazdy samochodem - dobry, tańszy wybór.

Wartym uwagi rozwiązaniem są okulary solano, które doskonale sprawdzą się zarówno do sportów, jak i jazdy samochodem. Dostępne modele są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także bardzo nowoczesne i stylowe. Okulary z całą pewnością sprawdzą się w każdych warunkach, są też wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów. Dzięki temu będą niezawodnie służyć przez długi czas.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię