Filtrowanie
Cena
filtruj

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Persol

OKULARY DZIEŁEM SZTUKI

Działalność marki Persol® objęła cały XX wiek i pozostawiła w historii i kulturze popularnej niezaprzeczalny ślad. To marka o bogatym dziedzictwie, bazująca na tradycyjnym, włoskim rzemiośle. Noszona przez takie gwiazdy jak Greta Garbo, Marcello Mastroianni, Steve McQueen oraz większość kolejnych agentów 007. Legendarny model 649 noszony przez Mastroianniego, stworzony został oryginalnie w 1957 roku specjalnie na zamówienie motorniczych tramwajów w Turynie. Okulary 649, podobnie jak ich składana wersja 714 to najbardziej znane modele marki.

Persol® oznacza po włosku „dla słońca”, co podkreśla ich funkcję ochrony przed promieniami słonecznymi. Kolekcje okularów powstają w tradycyjnej fabryce Persol® w Lauriano – zachowanie produkcji w oryginalnej fabryce Persol® pozwoliło na połączenie nowoczesnych technologicznych rozwiązań z tradycyjnym rękodziełem optycznym. Czas produkcji oprawy Persol® jest prawie dwa razy dłuższy niż produkcja standardowej oprawy z acetatu. Wynika to ze skomplikowanego procesu implementowania systemów technologicznych takich jak Meflecto czy Strzała – unikalnych symboli marki, których montaż wymaga pracy ludzi. Persol® to prawdziwe okulary handmade, prawie 1/3 etapów produkcji wymaga pracy rąk ludzkich!

Persol® to także przykład doskonałego włoskiego wzornictwa, wiele okularów marki pokazywanych jest w albumach i na wystawach dotyczących designu XX wieku. Niepowtarzalny design i nadzwyczajna dbałość o detal powodują, że po okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne sięgają koneserzy. Włoska marka Persol® to po prostu Rolls-Royce w dziedzinie okularów. Persol® to jedne z najbardziej „filmowych” marek okularów. Marka od kilku lat jest sponsorem najstarszego festiwalu filmowego w Wenecji.