Filtrowanie
Cena
filtruj

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Dolce Gabbana

SYCYLIJSKA KORONKA I WŁOSKA ELEGANCJA

Założycielami marki są Stefano Gabbana i Domenico Dolce. Tworzą znakomity duet kreatorów. Może dlatego, że Dolce (ur. 1958) jest synem krawca z Palermo, a 4 lata od niego starszy Gabbana pochodzi z Mediolanu – światowej stolicy mody. Tam też działa ich dom mody, choć poznali się na Sycylii, ulubionym wakacyjnym miejscu Gabbany. Dolce & Gabbana to aktualnie jedna z najpopularniejszych marek luksusowych.

Dolce & Gabbana czerpie inspiracje z własnych korzeni, z włoskiego DNA – Sycylii, sensualności i zamiłowania do sztuki krawieckiej. Kolekcje okularów marki stanowią połączenie stylu glamour, niekonwencjonalnych kształtów opraw, a także prestiżowych materiałów, z jakich są wykonywane. Dolce & Gabbana to perfekcja rękodzieła i drobiazgowe przywiązanie do niepowtarzalnych detali. W segmencie okularów marce towarzyszy ciągłe pragnienie połączenia awangardowej, włoskiej elegancji z perfekcyjnym dopasowaniem i wygodą użytkowania. 

Wszystkie kolekcje marki tworzone są z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy dzięki okularom marki chcą uwodzić spojrzeniem. Śródziemnomorska atmosfera to także symbole Dolce & Gabbana: kwiaty, nadmorskie krajobrazy, makaron, pizza i muzyka. To one są inspiracjami, reprezentującymi esencję marki. Południe jest wyrazem pasji, witalności i postawy człowieka cieszącego się życiem.

Jak twierdzą sami projektanci – Inspiruje nas każdy dzień naszego życia, świat i ludzie, którzy nas otaczają. Pomijając to mamy swoje stałe i niezmienne źródła inspiracji, które oddają naszą tożsamość i pochodzenie, m.in.: rejony Śródziemnomorskie, Sycylię, czerń i biel oraz neorealistyczną włoską kinematografię.