Szkła korekcyjne

W naszej ofercie proponujemy również profesjonalny montaż szkieł korekcyjnych w naszym nowoczesnym labolatorium optycznym.

Cennik szkieł korekcyjnych - ceny brutto - komplet szkieł wraz z usługą, ceny ostateczne, po zastosowaniu maksymalnych rabatów:

  OPTIFOG UV IDEAL MAX BLUE UV IDEAL MAX UV MYSTIC MAX IDEAL UV SZMARAGD UV SZMARAGD TOPAZ BEZ POWŁOK
CENA 465 381 331 316 255 204 177 107 86

 

Więcej informacji o powłokach...

Dodatkowo istnieje możliwość barwienia soczewek, dzięki czemu można zastąpić je standardowymi szkłami w okularach przeciwsłonecznych i cieszyć się zarazem korekcją wzroku, nie rezygnując przy tym z ochrony przed słońcem.

Do cen powyżej należy doliczyć:

60 zł za barwienie z modeli proponowanych przez producenta
110 zł za barwienie "na życzenie klienta" - producent barwi szkło na wzór nadesłanych przez nas szkieł, najczęściej tych oryginalnie zamontowanych w okularach przeciwsłonecznych;

Więcej informacji o ochronie przed słońcem...

Czas oczekiwania na gotowe okulary korekcyjne, zależy od dostępności danej oprawy, wybranego szkła, itp. Część opraw i szkieł posiadamy na stanie, ale może się zdarzyć, iż towar będzie na zamówienie, dlatego też czas realizacji jest indywidualny dla każdego zamówienia.

W przypadku gotowego wyrobu (oprawki+szkła) istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na pozycję "okulary Korekcyjne", która potrzebna jest w celu uzyskania refundacji na okulary korekcyjne przez pracodawcę.


Wyrób medyczny wykonany na zamówienie "Okulary korekcyjne PL/CA 0102370” oraz pozostałe wyroby medyczne sprzedawane w salonie optycznym - nie podlegają zwrotowi.

Podstawa prawna: art. 96 ust. 5 i 6 Ustawy z dnia 6.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (tekst ujednolicony: DZ. U. Nr 53, poz. 533 z 2004 r., z późniejszymi zmianami).


Szkła Polskiego producenta JZO (dawniej - Jeleniogórskie Zakłady Optyczne)
Rodzaj szkieł: IZOPLAST 150 M
Materiał: CR 39 - soczewki organiczne
Średnica szkła: Φ 60, 65, 70, 75 MM

Soczewki organiczne - lżejsze, bezpieczniejsze, o konkurencyjnych cenach. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji organicznych soczewek okularowych jest żywica poliestrowa CR-39 (Columbian Resin - "żywica kolumbijska").

Nazwa pochodzi stąd, że jest to 39 formuła termoutwardzalnego tworzywa wykonana w projekcie "the Columbia Resins". Podstawy chemiczne budowy i wytwarzania CR-39 wydają sie znacznie bardziej skomplikowane, niz jest to w przypadku szkła. Związek CR-39 należy do grupy żywic poliestrowych.

Jego zalety zostały pierwotnie dostrzeżone i wykorzystane w trakcie II Wojny Światowej, gdzie wykorzystano go do produkcji szyb samolotowych. Dopiero w latach 50-tych XX wieku zauważono, iż właściwości tego monomeru mogą znaleźć szerokie zastosowanie przy produkcji soczewek korekcyjnych.

Dzięki 50% mniejszej masie od szkła optycznego oraz większej odporności szybko pozyskał popularność wśród producentów, optyków i użytkowników okularów.

Źródło: http://okularo.blox.pl